  • WSC69272R100FEK
WSC69272R100FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC69272R100FEK
HK JDW NO:
866-WSC69272R100FEK
Datasheet:
WSC69272R100FEK
Description:
Wirewound, 2.1Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC69272R100FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W