  • WSC2515243R0FEA
WSC2515243R0FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC2515243R0FEA
HK JDW NO:
866-WSC2515243R0FEA
Description:
Wirewound, 243Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC2515243R0FEA
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    243Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Depth
    3.81mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    6.35mm