  • WSC00011K500HTB
WSC00011K500HTB
advertisement
Manufacturer No:
WSC00011K500HTB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSC00011K500HTB
Description:
Wirewound, 1.5kOhm, 3%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC00011K500HTB
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    3%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W