  • WR9QC800T00NAIMR6B
WR9QC800T00NAIMR6B
advertisement
Manufacturer No:
WR9QC800T00NAIMR6B
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
HK JDW NO:
325-WR9QC800T00NAIMR6B
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 7.5V 6W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WR9QC800T00NAIMR6B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Series
    GTM96060-06VV-Q
  • Size / Dimension
    1.71Lx2.91W x 1.45 H 43.5mmx74.0mmx36.8mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    6W
  • Approval Agency
    CB, CE, LPS
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    7.5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
  • No Load Power Consumption
    75mW Max