  • WR04X51R0FTL
WR04X51R0FTL
advertisement
Manufacturer No:
WR04X51R0FTL
Manufacturer:
Walsin Technology
HK JDW NO:
883-WR04X51R0FTL
Package:
Molded
Datasheet:
WR04X51R0FTL
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 51Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 14869
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WR04X51R0FTL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2010
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE: 50V
  • HTS Code
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C