  • WPRT20AB-330RJB270
WPRT20AB-330RJB270
advertisement
Manufacturer No:
WPRT20AB-330RJB270
HK JDW NO:
850-WPRT20AB-330RJB270
Description:
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 20W
Step5Bar-code shipping tag
WPRT20AB-330RJB270
    Brackets
  • Housing Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.480Lx0.492W 63.00mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    330Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    20W
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Lead Style
    Quick Connects, 0.250 (6.35mm)
  • Height
    14.5034mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    62.992mm
  • Width
    12.5mm