  • WPR-EEE-FK1E471P
WPR-EEE-FK1E471P
advertisement
Manufacturer No:
WPR-EEE-FK1E471P
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-WPR-EEE-FK1E471P
Package:
Datasheet:
WPR-EEE-FK1E471P
Description:
Capacitor 20% Tape and Reel
Step5Bar-code shipping tag
WPR-EEE-FK1E471P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    1.29
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    470uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.08@20°C@100kHz
  • IR (mA)
    850
  • IL (uA)
    117.5@2Min
  • Lifetime (h)
    2000
  • Mounting
    Surface Mount
  • Size (mm)
    10 X 10.2
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    10
  • Diameter Tolerance (mm)
    ±0.5
  • Height Tolerance (mm)
    ±0.3
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25VDC