  • WNE150FET
WNE150FET
advertisement
Manufacturer No:
WNE150FET
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-WNE150FET
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
150Ohm, 5W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WNE150FET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WN
  • Size / Dimension
    0.295Diax0.787L 7.50mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W