  • WMF6S22K-F
WMF6S22K-F
advertisement
Manufacturer No:
WMF6S22K-F
HK JDW NO:
192-WMF6S22K-F
Datasheet:
WMF6S22K-F
Description:
WMF 0.022μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 5948
Step5Bar-code shipping tag
WMF6S22K-F
  • Series
    WMF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.335Diax0.937L 8.50mmx23.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Diameter
    8.5mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    WIRE
  • Number of Pins
    Polyester
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C