  • WMF4P22K-F
WMF4P22K-F
advertisement
Manufacturer No:
WMF4P22K-F
HK JDW NO:
192-WMF4P22K-F
Package:
Axial
Datasheet:
WMF4P22K-F
Description:
WMF 0.22μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 104
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
WMF4P22K-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    WMF
  • Size / Dimension
    0.594Diax1.374L 15.10mmx34.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Diameter
    15.1mm
  • Length
    34.9mm