  • WLS27XW850DSQ
WLS27XW850DSQ
advertisement
Manufacturer No:
WLS27XW850DSQ
HK JDW NO:
124-WLS27XW850DSQ
Package:
Datasheet:
Description:
WORK LIGHT STRIP 850MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLS27XW850DSQ
  • Series
    WLS27
  • Size / Dimension
    27.00mm Dia
  • Feature
    IP66, IP67, IP69K
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • Current - Test
    920mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    109 lm/W
  • Current - Max
    2.4A
  • Lens Type
    Flat
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    2400lm
  • Height
    914.50mm