  • WK73R2ATTD753J
WK73R2ATTD753J
advertisement
Manufacturer No:
WK73R2ATTD753J
HK JDW NO:
430-WK73R2ATTD753J
Package:
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Datasheet:
Description:
WK73R Series, Thick Film, 75kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73R2ATTD753J
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0805 (2012 Metric), 0508
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    75kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm