  • WG732HTTE8R2K
WG732HTTE8R2K
advertisement
Manufacturer No:
WG732HTTE8R2K
HK JDW NO:
430-WG732HTTE8R2K
Description:
WG73 Series, Thick Film, 8.2Ohm, 1W, ±10%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WG732HTTE8R2K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.2Ohm
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm