  • WAU120-1000-SG
WAU120-1000-SG
advertisement
Manufacturer No:
WAU120-1000-SG
HK JDW NO:
814-WAU120-1000-SG
Package:
Datasheet:
WAU120-1000-SG
Description:
AC/AC WALL MNT ADAPTER 12V 1A
Step5Bar-code shipping tag
WAU120-1000-SG
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.89Lx2.36W x 3.15 H 48.0mmx60.0mmx80.0mm
  • Power (Watts)
    12W
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    1A
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    12VAC
  • Input Connector
    NEMA 5-15P
  • Output Connector
    Screw Terminal
  • No Load Power Consumption
    210mW Max