  • W33-T4C1Q-12
W33-T4C1Q-12
advertisement
Manufacturer No:
W33-T4C1Q-12
HK JDW NO:
797-W33-T4C1Q-12
Package:
Datasheet:
W33-T4C1Q-12
Description:
Quantity:
In Stock : 5338
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W33-T4C1Q-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Actuator Type
    Rocker
  • Illumination Voltage (Nominal)
    240V
  • Number of Poles
    2
  • Illumination
    Amber
  • Breaker Type
    Thermal
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    W33
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    12A