  • W22-82RJI
W22-82RJI
advertisement
Manufacturer No:
W22-82RJI
Manufacturer:
TT Electronics/Welwyn
HK JDW NO:
850-W22-82RJI
Package:
Axial
Datasheet:
W22-82RJI
Description:
82Ohms, 7W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W22-82RJI
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    W20
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.866L 8.00mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    82Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7W
  • Power Rating
    7W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Length
    23.1mm