  • VZH4R7M1VTR-0406
VZH4R7M1VTR-0406
advertisement
Manufacturer No:
VZH4R7M1VTR-0406
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VZH4R7M1VTR-0406
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
4.7μF Capacitor 20% 80mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 3149
Step5Bar-code shipping tag
VZH4R7M1VTR-0406
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Ripple Current
    80mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.13 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    4.3mm
  • Length
    5.7mm