  • VZH470M1ATR0606
VZH470M1ATR0606
advertisement
Manufacturer No:
VZH470M1ATR0606
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VZH470M1ATR0606
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% 230mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VZH470M1ATR0606
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Ripple Current
    230mA
  • Dissipation Factor
    0.26 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.7mm