  • VZH101M2ATR-1313
VZH101M2ATR-1313
advertisement
Manufacturer No:
VZH101M2ATR-1313
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VZH101M2ATR-1313
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% 450mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 176
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VZH101M2ATR-1313
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Ripple Current
    450mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Dissipation Factor
    0.07 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    13mm
  • Length
    13.5mm