  • VY2103M63Y5US6UV7
VY2103M63Y5US6UV7
advertisement
Manufacturer No:
VY2103M63Y5US6UV7
HK JDW NO:
886-VY2103M63Y5US6UV7
Datasheet:
VY2103M63Y5US6UV7
Purchasing and Inquiry
VY2103M63Y5US6UV7 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.630Dia 16.00mm.Temperatures greater than -40°C are needed for stable operation.Its coefficient is Y5U E and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 7.493mm.
VY2103M63Y5US6UV7 Features
a size/dimension of 0.630Dia 16.00mm
with Y5U E being the highest temperature coefficient
VY2103M63Y5US6UV7 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2103M63Y5US6UV7 applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
VY2103M63Y5US6UV7
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm