  • VY1472M51Y5VQ63V0
VY1472M51Y5VQ63V0
advertisement
Manufacturer No:
VY1472M51Y5VQ63V0
HK JDW NO:
886-VY1472M51Y5VQ63V0
Datasheet:
VY1472M51Y5VQ63V0
Purchasing and Inquiry
VY1472M51Y5VQ63V0 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.512Dia 13.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VY1472M51Y5VQ63V0 Features
a size/dimension of 0.512Dia 13.00mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
VY1472M51Y5VQ63V0 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY1472M51Y5VQ63V0 applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
VY1472M51Y5VQ63V0
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    500VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm