  • VSBU-120-T305A
VSBU-120-T305A
advertisement
Manufacturer No:
VSBU-120-T305A
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VSBU-120-T305A
Package:
Datasheet:
Description:
VSBU-120-T305A datasheet pdf and AC DC Converters product details from CUI stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSBU-120-T305A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    380g
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, GS, cURus
  • Efficiency
    80 %
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    3.5A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Analog IC - Other Type
    AC-DC POWER FACTOR CORRECTION MODULE
  • Power Dissipation-Max
    120W
  • Voltage - Output
    5V
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Voltage - Output 2
    24V
  • Input Voltage (Min)
    90V
  • Input Voltage (Max)
    260V
  • Voltage - Output 3
    -12V
  • Load Regulation-Max(%)
    5%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    1%
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.01768Vrms
  • Height
    32.512mm
  • Length
    127mm
  • Width
    76.2mm