  • VS-VSKV162/12PBF
VS-VSKV162/12PBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKV162/12PBF
HK JDW NO:
884-VS-VSKV162/12PBF
Package:
INT-A-PAK (3)
Datasheet:
VS-VSKV162/12PBF
Description:
SCR MODULE 1200V 355A INTAPAK
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKV162/12PBF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    INT-A-PAK (3)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Off State
    1.2kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2.5V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    4870A 5100A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    150mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    200mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    355A
  • Structure
    Common Cathode - All SCRs
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    160A