  • VS-GB50NA120UX
VS-GB50NA120UX
advertisement
Manufacturer No:
VS-GB50NA120UX
HK JDW NO:
884-VS-GB50NA120UX
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
VS-GB50NA120UX
Description:
IGBT Modules Output & SW Modules - SOT-227 IGBT
Step5Bar-code shipping tag
VS-GB50NA120UX
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2000
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Power Dissipation
    431W
  • Configuration
    Single
  • Power - Max
    431W
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    1.2kV
  • Max Collector Current
    84A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    50μA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    1.2kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Collector Emitter Saturation Voltage
    3.22V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.8V @ 15V, 50A
  • IGBT Type
    NPT
  • NTC Thermistor
    No
  • Height
    12.3mm
  • Length
    38.3mm
  • Width
    25.7mm