  • VOF-85B-24
VOF-85B-24
advertisement
Manufacturer No:
VOF-85B-24
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VOF-85B-24
Package:
Datasheet:
VOF-85B-24
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 85W
Step5Bar-code shipping tag
VOF-85B-24
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    VOF-85B (85W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.24 H 101.6mmx50.8mmx31.6mm
  • Power (Watts)
    85W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    3.55A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC