  • VOF-30C-S3
VOF-30C-S3
advertisement
Manufacturer No:
VOF-30C-S3
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VOF-30C-S3
Package:
Datasheet:
VOF-30C-S3
Description:
VOF-30C-S3 datasheet pdf and AC DC Converters product details from CUI Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 17711
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VOF-30C-S3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    VOF-30C (30W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 1.06 H 76.2mmx50.8mmx27.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    14W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    73%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    4.1A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 100V~370VDC