  • VM3JB8R00
VM3JB8R00
advertisement
Manufacturer No:
VM3JB8R00
HK JDW NO:
762-VM3JB8R00
Package:
Radial
Datasheet:
VM3JB8R00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VM3JB8R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VM
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.335W 12.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    8Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm