  • VLS252010HBX-100M-1
VLS252010HBX-100M-1
advertisement
Manufacturer No:
VLS252010HBX-100M-1
HK JDW NO:
769-VLS252010HBX-100M-1
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 18000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VLS252010HBX-100M-1
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    VLS-HBX-1
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    950mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    552mOhm Max
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    680mA
  • Rated Current-Max
    0.68A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    800mA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm