  • VLF3010AT-3R3MR87-LC
VLF3010AT-3R3MR87-LC
advertisement
Manufacturer No:
VLF3010AT-3R3MR87-LC
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLF3010AT-3R3MR87-LC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15944
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLF3010AT-3R3MR87-LC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLF
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.102W 2.80mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    170mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    870mA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm