  • VLF12060T-101M1R9
VLF12060T-101M1R9
advertisement
Manufacturer No:
VLF12060T-101M1R9
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLF12060T-101M1R9
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF12060T-101M1R9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLF12060T-101M1R9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    VLF
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.461W 12.00mmx11.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    152mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12mm
  • Current Rating
    1.9A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    152mOhm Max
  • Max DC Current
    1.9A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    4746
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm