  • VLED150W-043-C3500-D-HV
VLED150W-043-C3500-D-HV
advertisement
Manufacturer No:
VLED150W-043-C3500-D-HV
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-VLED150W-043-C3500-D-HV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLED150W-043-C3500-D-HV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    2.8lbs 1.3kg
  • Series
    VLED-150W-HV
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    7.24Lx3.46W x 1.71 H 184.0mmx88.0mmx43.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    150W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Max)
    512VAC
  • Voltage - Input (Min)
    312VAC
  • Current - Output (Max)
    3.5A
  • Voltage - Output
    21V~43V