  • VJ6040M011SXISRA0
VJ6040M011SXISRA0
advertisement
Manufacturer No:
VJ6040M011SXISRA0
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ6040M011SXISRA0
Package:
Datasheet:
VJ6040M011SXISRA0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VJ6040M011SXISRA0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    40°C
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    1.1GHz
  • Polarization
    LINEAR
  • Impedance
    50Ohm
  • Application
    ATSC/CMMB/DVB-H/DVB-T/ISDB-T/MEDIAFLO/MOBILE SYSTEM
  • Bandwidth
    150MHz
  • Gain
    -2dBi
  • Frequency Range
    470MHz~860MHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • Antenna Type
    Chip
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Omnidirectional
    YES
  • Height
    1.016mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    10.5mm