  • VJ3505M011SXMSRA0
VJ3505M011SXMSRA0
advertisement
Manufacturer No:
VJ3505M011SXMSRA0
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ3505M011SXMSRA0
Package:
Ceramic
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VJ3505M011SXMSRA0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    1.1GHz
  • Polarization
    LINEAR
  • Impedance
    50Ohm
  • Application
    ATSC/CMMB/DVB-H/DVB-T/ISDB-T/MEDIAFLO/MOBILE SYSTEM
  • Bandwidth
    550MHz
  • Gain
    -0.5dBi
  • Frequency Range
    470MHz~860MHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • Antenna Type
    Chip
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Omnidirectional
    YES
  • Height
    1.016mm
  • Length
    35mm
  • Width
    5mm