  • VJ2225Y225JXAAT
VJ2225Y225JXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225Y225JXAAT
HK JDW NO:
877-VJ2225Y225JXAAT
Datasheet:
VJ2225Y225JXAAT
Description:
VJ 2.2μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225Y225JXAAT
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.35mm
  • Length
    5.59mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm