  • VJ2225A182FXAMT
VJ2225A182FXAMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225A182FXAMT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ2225A182FXAMT
Package:
2225
Datasheet:
Description:
1.8nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225A182FXAMT
  • Package / Case
    2225
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C