  • VJ2220A822KBBAT4X
VJ2220A822KBBAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ2220A822KBBAT4X
HK JDW NO:
877-VJ2220A822KBBAT4X
Datasheet:
VJ2220A822KBBAT4X
Description:
VJ OMD 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2220A822KBBAT4X
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ OMD
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    5.7404mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm