  • VJ1825Y224KBBAT4X
VJ1825Y224KBBAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1825Y224KBBAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1825Y224KBBAT4X
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
VJ1825Y224KBBAT4X
Description:
VJ OMD 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1825Y224KBBAT4X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.6482mm
  • Width
    6.4008mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm