  • VJ1825Y104KXAAT
VJ1825Y104KXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1825Y104KXAAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1825Y104KXAAT
Package:
1825
Datasheet:
VJ1825Y104KXAAT
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 1825
Step5Bar-code shipping tag
VJ1825Y104KXAAT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1825
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm