  • VJ1812Y104MXLAT
VJ1812Y104MXLAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812Y104MXLAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1812Y104MXLAT
Package:
1812
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812Y104MXLAT
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.18mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm