  • VJ1808A471GXBMT
VJ1808A471GXBMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A471GXBMT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1808A471GXBMT
Package:
1808
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1808
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A471GXBMT
  • Package / Case
    1808
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C