  • VJ1210A470MXRAT5ZL
VJ1210A470MXRAT5ZL
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A470MXRAT5ZL
Manufacturer:
Vishay / Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1210A470MXRAT5ZL
Package:
1210
Datasheet:
Description:
47pF 1.5kV Ceramic Capacitor 20% 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A470MXRAT5ZL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • Capacitance
    47pF
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness
    1.7018mm