  • VJ1206Y334JXJAR
VJ1206Y334JXJAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y334JXJAR
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206Y334JXJAR
Package:
1206
Datasheet:
VJ1206Y334JXJAR
Description:
330nF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y334JXJAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm