  • VJ1206Y154MXJAT
VJ1206Y154MXJAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y154MXJAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206Y154MXJAT
Package:
1206
Datasheet:
VJ1206Y154MXJAT
Description:
150nF Ceramic Capacitor 20% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y154MXJAT
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm