  • VJ1206Y154JBAAT4X
VJ1206Y154JBAAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y154JBAAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1206Y154JBAAT4X
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206Y154JBAAT4X
Description:
VJ OMD 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y154JBAAT4X
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    3.3528mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.7018mm