  • VJ1206Y122MXAMT
VJ1206Y122MXAMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y122MXAMT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206Y122MXAMT
Package:
1206
Datasheet:
VJ1206Y122MXAMT
Description:
1.2nF 50V Ceramic Capacitor 20% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y122MXAMT
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    3.2mm