  • VJ1206Y104JXJAC
VJ1206Y104JXJAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y104JXJAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206Y104JXJAC
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y104JXJAC
  • Package / Case
    1206
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm