  • VJ1206Y104JXAMC
VJ1206Y104JXAMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y104JXAMC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206Y104JXAMC
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y104JXAMC
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    1206
  • Weight
    16.187578mg
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.8mm