  • VJ1206A6R8KFBAT
VJ1206A6R8KFBAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A6R8KFBAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1206A6R8KFBAT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
6.8pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A6R8KFBAT
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C