  • VJ1206A1R5CXEAC
VJ1206A1R5CXEAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A1R5CXEAC
HK JDW NO:
877-VJ1206A1R5CXEAC
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206A1R5CXEAC
Description:
VJ 1.5pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A1R5CXEAC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm