  • VJ1206A150MXGAT5ZL
VJ1206A150MXGAT5ZL
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A150MXGAT5ZL
HK JDW NO:
877-VJ1206A150MXGAT5ZL
Package:
1206
Datasheet:
Description:
15pF 1kV Ceramic Capacitor 20% 1206
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A150MXGAT5ZL
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.7018mm